Jak dużo kosztuje fotowoltaika?

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz oszczędzić na rachunkach, jednocześnie dbając o planetę? Możesz połączyć te dwa działania w jedno, decydując się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Wiele osób zadaje sobie pytanie – ile kosztuje dobra i sprawdzona fotowoltaika? Czy to się w ogóle opłaca, jak szybko się zwróci? Po przeczytaniu tego krótkiego artykułu nie będziesz mieć już żadnych wątpliwości i łatwiej będzie Ci podjąć decyzję – oby trafną!

Czy fotowoltaika jest droga?

Z pewnością podróżując nie tylko po Polsce, ale także po innych rozwijających się i wysoko rozwiniętych krajach, nie raz ukazały się Twoim oczom wpisane w krajobraz instalacje fotowoltaiczne. Technologia umożliwia nam wykorzystywanie energii ze słońca i przetwarzanie jej na energię elektryczną. Ta jest dzisiaj niezbędna do codziennych czynności. Wyobrażasz sobie życie bez prądu? Jest to praktycznie niemożliwe. Dzięki fotowoltaice możesz zapewnić sobie praktycznie darmowy dostęp do własnej energii elektrycznej. Bez wątpienia w przyszłości podziękujesz sobie za podjęcie dedycji o inwestycji w fotowoltaikę. Przekonaj się, że warto. 

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje fotowoltaika – pozwól sobie przedstawić średnie koszty. 1 kilowat mocy zainstalowanej to koszt około 4000 – 5000 tysięcy złotych. Sprawdź, jak dużo energii zużywa Twoje gospodarstwo domowe lub przedsiębiorstwo w ciągu przeciętnego miesiąca i przekonaj się, czy opłaca się zakładać fotowoltaikę. Możemy dać Ci jednak odpowiedź już teraz – zdecydowanie tak! Dlaczego?

Czy opłaca się zakładać fotowoltaikę?

Inwestycja w odnawialne źródła energii to zawsze dobry pomysł. Dzięki panelom fotowoltaicznym będziesz mieć dostęp do własnej energii elektrycznej przez cały cas. Nie będziesz musiał martwić się nagłymi przerwami w dostawie prądu. Te bywają bardzo uciążliwe – zwłaszcza wtedy, kiedy prowadzisz firmę, a prąd jest niezbędny cały czas. Możesz gromadzić energię elektryczną, której nie wykorzystujesz i spożytkować ją wtedy, kiedy będzie najbardziej potrzebna. Możesz także sprzedawać nadwyżki prądu, co bez wątpienia także się opłaca. 

Koszt założenia fotowoltaiki zwraca się średnio w ciągu około 10 lat. Potem będziesz mógł cieszyć się darmową energią elektryczną przez kolejne kilkanaście lat! To także świetny sposób na dodanie wartości do nieruchomości, jeśli w przyszłości zdecydujesz się na jej sprzedaż. 

Fotowoltaika nie tylko zadba o Twoją kieszeń i komfort, ale także o środowisko!